تاریخ انتشار :دوشنبه ۸ آذر ۹۵.::. ساعت : ۹:۱۶ ق.ظ
یک دیدگاه

در شهرستان فنوج صورت گرفت:برگزاری کارگاه توانمند سازی علمی،آموزشی مدیران مقطع ابتدایی با محوریت سند تحول بنیادین

1

ندای فرهنگی _ کارگاه توانمند سازی عملی _ آموزشی مدیران مقطع ابتدایی با محوریت سند تحول بنیادین با حضور ۱۵۰مدیر ابتدایی در محل نماز خانه اداره آموزش و پرورش فنوج برگزار شد….

2

به گزارش پایگاه خبری ندای فرهنگی،علی اصغرمحمدی معاونت آموزشی اداره آموزش و پرورش فنوج بابیان اینکه کارهای کیفیت بخشی آموزشی نیازمند صرف وقت و هزینه است،افزود:اگر می خواهیم اعمال و کردار ما منجر به نتیجه گردد باید برای آن وقت و هزینه کافی بگذاریم و در صورتی کارهای کیفیت بخشی ما نتیجه خواهد داد که برای آن وقت بگذاریم و هزینه لازم را هم صرف کرده باشیم.

وی گفت: ما زمانی می توانیم مشکلات حوزه آموزش را کاملا برطرف کنیم که در وحله اول، مشکلات را شناسایی و بعد از آن راهکاری برای حل آنها ارئه کنیم.

محمدی با بیان طرح های حوزه ابتدایی برای سال تحصیلی جاری تصریح کرد:مسابقات الگوی برتر تدریس منطقه ای،کارگاه های آموزشی ،جشنواره جابر بن حیان، درس پژوهی و طراحی آموزشی و طرح تدبیر برای مدارس مجری طرح در طول سال تحصیلی برگزار خواهد شد.

وی برگزاری کارگاههای علمی _ آموزشی را در راستای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و در جهت بهبود فرایندهای مدیریت مدرسه و به منظور ارتقای سطح عملکرد و کیفیت آنان عنوان کرد.

3

در ادامه این جلسه سعید ریگی کارشناس آموزش ابتدایی به توضیح و آموزش طرح های قابل اجرا در مدارس ابتدایی شهرستان بصورت کارگاهی پرداخت.

4

کارشناس آموزش ابتدایی به اجرای دقیق طرح تدبیر ،پوشش پیش دبستانی و اجرای فوق برنامه در مدارس ابتدایی تاکید کرد و گفت:ما زمانی می توانیم طرح ها را بدرستی و با موفقیت انجام دهیم که آموزش لازم را دیده باشیم و بر طرحی که مجری آن هستیم تسلط کافی را داشته باشیم و در این صورت است که ما از کار و تلاش خود نتیجه خواهیم گرفت.

5

عبدالحمید اربابی مدیر آموزش و پرورش فنوج توانمندسازی نیروی انسانی را یکی از مهم‌ترین برنامه‌های این مدیریت دانست و تصریح کرد:از انجا که مدیران همواره نقش مهم و حیاتی در هدایت فرآیند تعلیم و تربیت در مدارس دارند لذا توانمند سازی آنان در راستای کیفیت بخشی آموزشی و ایجاد بستر های مناسب برای پیشرفت تحصیلی دانش آموزان می باشد.

وی ایجاد یادگیری ماندگار را عامل معرفت افزایی در دانش آموزان دانست و ادامه داد:ما نباید از کار و تلاش خود در فرایند تعلیم و تربیت دچار روزمرگی و دل زدگی شویم چرا که یادگیری ماندگار نیاز به فرایند پیچیده و تلاش مضاعف دارد.

عبدالحمید اربابی با بیان اینکه طرح یک روز مهارت زندگی در مدرسه در جهت سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اجرا می‌شود،اضافه کرد: امسال ما توانسته ایم این طرح را در مدارس ابتدایی بدرستی اجرا کنیم و بدنبال آن هستیم که آن را در قالب طرح مدام به مدارس متوسطه هم تعمیم دهیم.

وی گفت: هدف از اجراي اين طرح ايجاد بستر مناسب براي اجتماعي شدن و مسئوليت پذيري دانش آموزان، تمرين مشاركت فعال در اداره مدرسه و افزايش روحيه خودباوري، خلاقيت و نشاط در آنها و رفع مشكلات مدرسه با كمک آنان است.

7

سید محمد بلوچی معاونت محترم پشتیبانی اداره با بیان اینکه آشنایی مدیران مدارس با مسائل مالی ضروری است،افزود: استفاده صحیح از منابع مالی مدرسه برای یک مدیر مقدمه رسیدن به اهداف آموزشی  است و مدیران ما باید با حوزه مالی آشنایی کافی را داشته باشند.

وی در خصوص اهمیت دادن به انجمن های اولیا و مربیان و همچنین استفاده از این ظرفیت مردمی اشاره کرد وگفت : رسالت اصلی آموزش و پرورش فعالیت های آموزشی و پرورشی است اما در کنار آن با وجود انجمن اولیا و مربیان و همچنین خیرین محترم از این ظرفیت مردمی بدرستی استفاده شود و از نظریات و مشارکت های آنها بصورت نظام مند و اصولی و طبق قانون تعریف شده در جهت پیشبرد اهداف آموزشی و پرورشی  استفاده گردد.

لازم به ذکر است در این کارگاه آموزشی توسط کارشناسان مالی،امتحانات،ارزیابی و عملکرد و مشارکتهای مردمی نکات لازم به مدیران مدارس در زمینه آیین نامه اجرایی مدارس،مسائل مربوط به سامانه های مالی ،تخلفات و تنبیهات توصیه های راهبردی و اداری ارائه شد.

3

6 9 10 11 12

انتهای پیام/

یک دیدگاه

  1. عبدالله دهقان می‌گه:

    درود بر ریاست جوان ودانشمند وکارشناسان محترم آموزشی شهرستان فنوج خدا قوت

دیدگاه خود را به ما بگویید.