تاریخ انتشار :یکشنبه ۵ دی ۹۵.::. ساعت : ۳:۱۳ ب.ظ
یک دیدگاه

تعیین‌تکلیف ۶۰ هزار آموزشیار سازمان سوادآموزی بزودی

13910331000443_PhotoA

ندای فرهنگی _ رییس سازمان نهضت سوادآموزی از استخدام و تعیین‌تکلیف ۶۰ هزار آموزشیار این سازمان در آینده نزدیک خبر داد…

13910331000443_PhotoA

به گزارش پایگاه خبری ندای فرهنگی،علی باقرزاده؛ رییس سازمان نهضت سوادآموزی در نشست خبری که به مناسبت هفتم دی ماه سالروز تاسیس نهضت سواد‌آموزی برگزار شد، درباره تعیین تکلیف ۶۰ هزار آموزشیار و استخدام آنها در آموزش و پرورش گفت: این ۶۰ هزار نفر مشمول قانونی می‌شوند که امسال به تصویب رسید و ۱۵ مهر به آموزش و پرورش ابلاغ شد. این قانون اصلاحیه تبصره ماده ۱۷ است و ۴ گروه را شامل می‌شود.

وی افزود: این ۴ گروه؛ مربیان، نیروهای خرید خدماتی، حق‌التدریسان غیرمستمر و آموزش‌دهندگان تجمیعی هستند. همه مشمولان در اجرای قانون مساوی هستند به جز احتساب سنوات خدماتی آنها که شرایط متفاوت خواهد بود. جلسات مختلفی در وزارتخانه گذاشته شده و امیدوارم به زودی دستوالعملی در خصوص تبدیل وضعیت نیروها تدوین شود.

باقرزاده با اعلام اینکه تا امروز ۷۱ هزار نفر از اولیای بی‌سواد ثبت‌نام شده‌اند، اضافه کرد: خوشبختانه درصد باسوادی اتباع خارجی از ۶ درصد در ابتدای انقلاب به ۶۰ درصد در سال ۹۵ افزایش یافته است. به طوری که ۷۰۰ هزار نفر از اتباع تاکنون تحت پوشش برده شده اند و امسال نیز ۱۸ هزار نفر از اتباع ثبت‌نام شدند. ۸۰ درصد هزینه‌های سوادآموزی این افراد توسط دولت و ۱۸ درصد توسط کمیساریای عالی پناهندگان پرداخت می‌شود.

وی با بیان این مطلب که استان‌های چهار محال بختیاری، فارس، کرمانشاه، آذربایجان غربی،‌اردبیل و گلستان در حوزه سوادآموزی بالای ۱۰۰ درصد عملکرد داشتند عنوان کرد: همچنین استان‌های البرز، قزوین، همدان، گیلان و کردستان بالای ۱۲۰ درصد عملکرد داشتند.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با اشاره به اینکه سالانه ۴ میلیون کتاب در حوزه سوادآموزی تولید و به صورت رایگان در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد، گفت: تمامی این کتاب ها تازه تالیف هستند.

وی اضافه کرد: تا امروز قریب به ۷۰ هزار و ۹۶۱ نفر با سوادآموزی همکاری داشته اند که ۱۰ هزار نفر از این افراد از بین نیروهای رسمی آموزش و پرورش و حدود ۶۰ هزار نفر از طریق موسسات غیردولتی و … با ما همکاری می‌کنند.

معاون وزیر آموزش و پرورش همچنین به موضوع آموزش و توانمندسازی آموزشیاران اشاره کرد و گفت: از سال ۹۱ به بعد سالانه یک میلیون ساعت دوره آموزشی برای آموزش دهندگان گذاشته شده است اخیرا نیز با توافقی که با جهاد دانشگاهی داشتیم قرار است مجموعه پودمان‌های آموزشی بر روی پورتال جهاد دانشگاهی قرار گیرد و افراد در آنجا ثبت نام کنند و پس از آن در مراکز آزمون جهاد حضور یابند و آموزش ببینند. کسانی که در آزمون موفق شوند اجازه همکاری با سازمان را خواهند داشت.

انتهای پیام/

یک دیدگاه

  1. ناشناس می‌گه:

    سلام من خانم ارباب هستم وچهارسال درمدرسه غیرانتفاعی تدریس ولیسانس اموزش ابتدایی هستم ایاشامل حال من می شودخواهش می کنم جواب بدین

دیدگاه خود را به ما بگویید.