تاریخ انتشار :شنبه ۹ دی ۹۶.::. ساعت : ۸:۰۶ ب.ظ
فاقددیدگاه

مدیر آموزش و پرورش فنوج خبر داد:نمایشگاه دانش‌آموزان توانمند اقتصادی در شهرستان فنوج برگزار شد

1

ندای فرهنگی _ عبدالحمید اربابی گفت:نمایشگاه دانش آموزان توانمد اقتصادی،در راستای شعار سال تحصیلی (مهارت آموزی و توسعه آموزش های مهارتی) در محل دبستان فرزانگان شهر فنوج برگزار شد…

IMG_0378

به گزارش پایگاه خبری ندای فرهنگی،وی بیان داشت:دست ساخته ها و دست ورزی دانش آموزان ابتدایی دبستان فرزانگان شهر فنوج در قالب(سوزن دوزی،بافتنی،سکه دوزی،اشپزی،نمایشنامه…) با حضور کلیه دانش آموزان در قالب یک روز بدون کیف و کتاب در راستای مهارت آموزی و توسعه آموزش های مهارتی اجرا و جهت بازدید عموم مدیران منطقه به نمایش گذاشته شد.

مدیر آموزش و پرورش فنوج افزود:در مدرسه باید ضمن ارائه مطالب درسی به روش های مهارتی، بستری را فراهم کنیم تا دانش آموزان با یادگیری یک مهارت بتوانند در آینده برای خود یک فعالیت اقتصادی راه‌اندازی کنند.

اربابی خاطر نشان کرد:اگر بستر لازم برای مهارت آموزی دانش آموزان فراهم نگردد،توانمندی و استعدادهای بالقوه آنها در مسیر درست هدایت نخواهد شد و در اینجا ما بعنوان معلم رسالت اصلی خود در آموزش و پرورش که در سند تحول بنیادین بدرستی تبیین شده عمل نکرده ایم.

وی تاکید کرد:ما باید دانش‌آموزانی تربیت کنیم که متدین و مسئولیت‌پذیر و توانایی کسب روزی حلال را در جامعه آینده داشته باشند و یکی از راههای آن برگزاری این جشنواره هاست که ما را به اهدف خود نزدیک خواهد کرد.

علی اصغر محمدی معاونت محترم آموزشی اداره آموزش و پرورش فنوج ضمن تحسین دانش آموزان در بحث نمایش دست سازههای خود،گفت: دانش‌آموزان با مهارت‌های آموخته شده  می‌توانند بنیه علمی خود را تقویت کرده و همچنین با آموزش‌های کاربردی علمی زمینه‌های شغلی خلاقانه را در آینده برای خود ترسیم کنند.

وی ادامه داد:با توسعه آموزش های مهارتی و ایجاد علاقه به مشاغل مختلف از دوره ابتدایی می توان زمینه علاقه مندی دانش آموزان را به رشته های کار و دانش ایجاد کرد.

گفتنی است برپایی خیمه های سنتی،پوشش دانش آموزان با لباس محلی و اجرای مباحث درسی بصورت نمایشنامه از نکات بارز و ویژه این جشنواره بود که مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار گرفت.

IMG_0381 IMG_0385 IMG_0394 IMG_0397 IMG_0399 IMG_0406 IMG_0430

انتهای پیام/

دیدگاه خود را به ما بگویید.