تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۲ بهمن ۹۶.::. ساعت : ۴:۱۹ ق.ظ
فاقددیدگاه

باحضور مسئولین استانی”جشنواره خیرین مدرسه ساز شهرستان فنوج و منطقه لاشار برگزار شد

photo6023814443391101497

ندای فرهنگی _ جشنواره خیرین مدرسه ساز شهرستان فنوج و منطقه لاشار با حضور خیرین مدرسه ساز و مسئولین استانی در سالن ورزشی دبیرستان دخترانه حضرت آمنه شهر اسپکه برگزار شد…

 photo6023814443391101496

به گزارش پایگاه خبری ندای فرهنگی،ناصر حسین زایی رئیس آموزش و پرورش لاشار در این جشنواره ضمن عرض خیر مقدم خدمت مدعوین به بیان اهداف جشنواره پرداخت و گفت:هدف از برگزاری این جشنواره ها تکریم خیرین مدرسه ساز و نهادینه کردن فرهنگ انجام کارهای نیک در جامعه است.

وی گفت:باهمت خیرین در سالهای اخیر حدود ۱۸پروژه در منطقه لاشار اجرا شده  که بیش از هزار دانش آموز در آنها مشغول به تحصیل می باشند.

رئیس آموزش و پرورش لاشار ظرفیت خیرین مدرسه ساز را یک فرصت مناسب برای توسعه زیرساخت ها آموزشی دانست و بیان کرد:اگر ما امروزه در آموزش و پرورش بدنبال توسعه آموزشی هستیم باید مهم ترین عامل ایجاد کننده توسعه یعنی امکانات و فضای آموزشی را با همراهی و همکاری خیرین فراهم نماییم.

فرامرز دانش بخشدار بخش لاشار رویکرد برگزاری جشنواره خیرین مدرسه ساز را تغییر نگاه و نقش پذیری خیرین در جامعه دانست و گفت:با برگزاری این جشنواره ها و نقش پذیری خیرین بومی در مدرسه سازی حرکت رشد زیرساخت ها آموزشی سرعت بیشتری خواهد گرفت و باعث توسعه یک منطقه در تمامی ابعاد خواهد شد.

  وی ضمن تشکر از خدمات خیرین مدرسه ساز، افزود:دولت علی رغم تنگناهای مالی در کنار خیرین خدمات ارزنده ای را در بحث مدرسه سازی ارائه کرده و از هیچ کمکی برای توسعه فضای آموزشی دریغ نخواهد کرد.

مهدی اربابی معاون مشارکتهای مردمی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس با اشاره به آمار فضاهای آموزشی خیری در استان گفت:ما اکنون ۳۰۰پروژه خیری در دست اجرا داریم که از این لحاظ در کشور رتبه نخست را دارا می باشیم.

وی استفاده از ظرفیت خیرین بومی را مهم و ضروری دانست و گفت:استفاده از ظرفیت خیرین بومی و مشارکت آنها برای رشد و پیشرفت آموزش و پرورش منطقه خود باعث مسئولیت پذیری و احساس مسئولیت آنها  نسبت به مسائل آموزشی منطقه خواهد شد.

وی با اشاره به مشکلات فضای آموزشی موجود در استان،گفت: آموزش و پرورش یک دستگاه مهم و بزرگی است که نسل انسان در آن تربیت خواهد شد و باید سعی شود که امکاناتی در خور شان فرهنگیان و دانش آموزان ارائه گردد.

لازم به ذکر است در این روز نمایشگاه صنایع دستی و غذاهای محلی برگزار شد که مسئولین از قسمت های مختلف آن بازدید کردند.

photo6023814443391101498 photo6023814443391101499 photo6023814443391101500

انتهای پیام/

دیدگاه خود را به ما بگویید.