تاریخ انتشار :شنبه ۱۲ اسفند ۹۶.::. ساعت : ۷:۲۳ ب.ظ
فاقددیدگاه

مدیر آموزش و پرورش فنوج خبر داد:برگزاری مسابقات فرهنگی هنری و قرآن، عترت و نماز در شهرستان باشرکت۵۵۰ دانش آموز

Copy-of-DSC04661

ندای فرهنگی _ عبدالحمید اربابی گفت:مسابقات فرهنگی هنری و قرآن، عترت و نماز در سه قطب شهرستان با شرکت ۳۵۰نفر در بخش قرآن،عترت و نماز و ۲۰۰نفر در بخش مجری گری برگزار شد…

photo5825811112401153428

به گزارش پایگاه خبری ندای فرهنگی،وی با بیان اینکه این دوره از مسابقات در بخش قرآن ، عترت و نماز در  ۴ رشته حفظ و قرائت،اذان و انشاء نماز باشرکت ۳۵۰ نفر از دانش‌آموزان در دوره ابتدایی و متوسطه اول و دوم در بین دانش‌آموزان دختر و پسر شهرستان فنوج برگزار شـد،افزود: ۱۵۰نفر در این بخش حائز رتبه های برتر  شدند که نفرات برتر در مقطع متوسطه اول و دوم این مسابقات به مرحله استانی راه پیدا خواهند کرد و قبل از آن درصدد هستیم از نفرات اول تا سوم این دوره از مسابقات در منطقه تجلیل نماییم.

اربابی اظهار داشت: اهمیت به بعد معنوی دانش آموزان و برگزاری مسابقات قرآن،عترت و نماز از مهمترین برنامه ها برای ترویج فرهنگ اسلامی در مدارس است که باید توجه ویژه ای به این امر شود.

وی با اشاره به فعالیت انجام شده در حوزه های قرآنی گفت: برگزاری چنین مسابقاتی در طول سال تحصیلی زمینه ساز ایجاد علاقه در دانش آموزان به این کتاب اللهی خواهد بود که این به نوعی وظیفه ذاتی ما است و معتقدیم در حوزه های قرآن همواره باید بیش از پیش تلاش کرد.

*برگزاری مسابقات مجری گری

مدیر آموزش و پرورش فنوج بابیان اهداف برگزاری مسابقات مجری گری،گفت:ما در شهرستان ۳۵۰ نفر شرکت کننده داشته ایم که از این تعداد۵۰نفر حائر رتبه های برتر شدند.

وی ادامه داد: در سالهای گذشته تربیت مجری دانش آموزی یکی از برنامه های اصلی ما در حوزه پرورشی بوده که خوشبختانه تحولي در امر مجري‌گري ایجاد شد و با برنامه ریزی صورت گرفته توانسته ایم در دور ترین مدارس منطقه مجری دانش آموز تربیت کنیم که هم مراسمات مختلف مدرسه خود را اجرا و هم توان رقابت در سطح منطقه را دارا باشد.

عبدالحمید اربابی پرورش مجری دانش آموزی را نتیجه توسعه آموزش های مهارتی دانست و ادامه داد:مجری گری یک نوع مهارت است و باعث افزایش اعتماد به نفس،مسئولیت پذیری و خودباوری در دانش آموز  میگردد که این در راستای اهداف نظام تعلیم و تربیت و سند تحول بنیادین است.

ناگفته نماند این مسابقات در دو بخش دختر و پسر در تمامی مقاطع تحصیلی در هر بخش به مدت سه روز در قطب مسکوتان،فنوج و کتیچ برگزار و نفرات برتر توسط هیئت داوران انتخاب و اعلام شد.

انتهای پیام/

دیدگاه خود را به ما بگویید.